DENİZLİ MERKEZDE SATILIK OTEL
  • Listing
  • Listing
  • Listing
  • Listing
  • Listing

 

 

Değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu 964,00 m² yüzölçümüne sahip arsa üzerinde yaklaşık 28 yaşında, ayrık nizamda inşa edilen tek blok, 75 adet odadan oluşmaktadır.Bina yaşının eski olmasına rağmen otelin tadilatı yeni yapılmış olduğundan bina ve odalar bakımlı ve masrafsız durumdadır. Yetkililerden alınan bilgiye göre otelde 69 adet çift kişilik standart oda, 5 adet süit oda, 1.katta 1 adet engelli odası olmak üzere toplamda 75 oda vardır.Her katta 15 adet oda yer almaktadır.Otelde 3 ayrı tipte oda mevcut olup Standart odaları brüt yaklaşık 25 ile 30 m² kullanım alanı sunmaktadır, her katta 4 adet balkonlu oda ve 1 adet kat ofisi bulunmaktadır. Balkonlu odalar brüt yaklaşık 30 ile 40 m² , süit odalar ise yaklaşık 40-45 m² kullanım alanna sahiptir.Taşınmaz tek blok olarak inşa edilmiş olup onaylı mimari projesine ve mevcut durumuna göre bodrum kat+zemin kat+asma kat+5 normal kattan oluşmaktadır, Otel binasında bodrum katında 10 araçlık kapalı otopark alanı, 150KW jenaratör, arıtma sistemi, hidrofor, 3 adet malzeme deposu, 2 adet içinde duş-wc-lavabo ve soyunma kabini bulunan soyunma bölümü, çamaşırhane, mutfak ve pişirme bölümü ile mutfak kısmında 3 adet soğuk hava deposu, arşiv odası ve en üst kata kadar işleyen yük asansörü mevcuttur, bodrum kat onaylı mimari projeye göre brüt:717 m² kullanım alanlıdır, mevcut durumda ise bodrum kat parsel arka sınırına kadar uzatılmış durumda olup yaklaşık 50 m² lik alan bodrum kata ilave edilmiştir.Bodrum kat mevcutta 767 m² kullanım alanlıdır.
Zemin katta otel girişi, resepsiyon ve lobi, alakart lokanta ve mutfak,personel toplantı salonu, bilgi işlem odası,genel müdür odası, muhasebe odası,1 adet engelli wc-lavabo ve 2 adet wc-lavabo, spa Bölümü (fin hamamı, Türk hamamı, sauna bölümü, fitness odası, jakuzi havuzu, 2 adet soyunma kabini, tuz odası, içinde duşu bulunan 3 adet masaj salonu, havuz platformu, malzeme deposu ile 2 adet wc-lavabo) hacimleri bulunmaktadır.Zemin kat onaylı mimari projeye göre brüt:717 m² kullanım alanlıdır, mevcut durumda ise parsel arka sınırına kadar uzatılmış durumda olup yaklaşık 50 m² lik alan zemin kata ilave edilmiştir.Zemin kat mevcutta 767 m² kullanım alanlıdır.
Asma katta 50 kişilik toplantı salonu, kütüphane ve okuma köşesi, bar ve restaurant bölümü ile 2 adet wc-lavabo ile yaklaşık 200 m2 alanlı teras alanı mevcuttur.Asma kat onaylı mimari projeye göre brüt:519 m² kullanım alanlıdır, mevcut durumda projedeki 150 m² teras alanının kapatılarak kapalı alana dahil edildiği görülmüştür yaklaşık 200 m² lik parsel sınırına kadar uzatılan alan, açık teras alanı olarak kullanılmaktadır.
Normal katlar birbirinin aynı olup her katta 15 adet oda ve 1 adet kat ofisi bulunmaktadır. Normal katlar onaylı mimari projede ve mevcutta brüt:539 m² kullanım alanlıdır.Toplamda 5 kat ve 75 adet oda mevcuttur. Odaların her biri yatak odası ve banyo hacimleriden oluşmakta olup iç mekan özelikleri kullanılabilir durumdadır. Odaların bazıları 1 oda, 1 banyo-wc, bazıları 1 oda, 1 banyo-wc, 1 balkon, bazıları ise 1 oda, 1 dinlenme, 1 banyo-wc,1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Tadilat ihtiyacı bulunmayan otelin inşaat kalitesi ve malzemesi iyi seviyededir. Taşınmazın salon ve odalarında yer döşemeleri, laminat parke olup, banyo ve teraslarda yer döşemeleri seramik, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, kısmen dekoratif taş kaplıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı olup, dış kapılar çelik kapıdır. Islak mekanlarda
7
zeminler granit seramik duvarlar fayans kaplamalıdır,Banyolarda ise duş teknesi, duşa kabin, Hilton lavabo ve asma klozet ile gömme rezervuar mevcuttur. İç malzemesi kalitelidir.
Buna göre binanın onaylı mimari projeye göre yasal alanı toplamda:717 m²(bodrum kat)+717 m² (zemin kat) + 519 m² (asma kat) + 539 m² x 5 adet ( normal katlar)= 4.648 m² alanlıdır. Bodrum kat onaylı mimari projeye göre brüt:717 m² kullanım alanlıdır, mevcut durumda ise projesine aykırı olarak bodrum kat, parsel arka sınırına kadar uzatılmış durumda olup yaklaşık 50 m² lik alan bodrum kata ilave edilmiştir. Mevcut durumda bodrum kat 767 m² alanlıdır. Aynı şekilde zemin katta da 50 m² lik alan artışı mevcuttur.Zemin kat onaylı mimari projede 717 m² brüt kullanım alanlı olup mevcutta 767 m² kullanım alanlıdır bundan başka asma katta 150 m² teras alanının kapatılarak kapalı alana dahil edildiği görülmüştür.Asma katta yaklaşık 200 m² lik parsel sınırına kadar uzatılan alan açık teras alanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz yerinde toplam brüt 4898 m² kullanım alanlı ve 200 m² teras alanlıdır. Taşınmaz mevcutta 3 yıldızlı olup yeni eklenen spa wellness bölümü ile 4 yıldız için başvuru yapacağı bilgisi alınmıştır. Binada ısınma ve soğutma merkezi sistem iklimlendirme ile sağlanmakta olup, bodrum + zemin + asma kat tabanı yerden ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. Binada 3 adet asansör bulunmakta olup 2'si müşteri 1 tanesi servis asansörü olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalı, ana giriş kapısı alüminyum doğrama arası cam, pencereler aluminyum doğramadır. Duvarlar, alçı sıva saten boya, odaların kapıları ahşap kapıdır.
Çimenoğlu Otel turizm işletme belgesine göre 70 oda+5 suit oda, 150 yatak, 270 kişilik 2.sınıf lokanta, 120 kişilik Amerikan bar salonu, bar, 50 kişilik çok amaçlı salon ve garaj bulunmaktadır. Yapının girintili çıkıntılı olması nedeniyle tam net ölçüm yapılamamış, metrekaresi yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Alanlar mimari proje üzerinde alınmıştır


18.000.000 TL
  • 4648 m2
  • Satılık - Otel
  • 04.12.2017


ÖZELLİKLER
Bu İLANI BEĞENDİNİZ Mİ? - İLGİLİ KİŞİYLE İLETİŞİME GEÇİN